Wymiana podłogi w pokoju? Ale co wybrać? Płytki, panele, a może kafelki? W małym mieszkaniu warto zamontować coś prostego, z ładnym wzorem i szybkiego do założenia.

Co wybrać?

Najlepszym wyborem są deski warstwowe lub podłogowe! Cieszą się największą popularnością! Dużą zaletą jest szybkość montażu. W blokach jest dużo mieszkańców, którym remonty sąsiadów niezbyt się podobają. Dzięki montażowi paneli proces ten pójdzie dużo szybciej! Z płytkami jest dużo więcej zabawy, może coś się nie udać no i trzeba zamówić ekipę, która nam to założy. Natomiast panele możemy założyć sami! Nie wymaga to wielu umiejętności, dlatego mając trochę czasu można zaoszczędzić.

Warstwy nośne niwelują kurczenie się i rozciąganie drewna w zmiennych warunkach temperatury i wilgotności, jakie panują w mieszkaniach. Dzięki temu podłoga nie skrzypi oszczędzając nasze uszy.

Dodatkowym atutem desek warstwowych jest cena. Parkiety oraz mozaiki są dużo droższe i wymagają więcej czasu na montaż podłogi.

Użytkowanie desek warstwowych jest możliwe zaraz po rozłożeniu. Nie wymaga odczekiwania aż kleje zaschną, ponieważ jest „podłogą pływającą”. Co to znaczy? Panele nie są przyklejane do podłogi. Nie używane są również żadne gwoździe, wkręty itp. Pod panelami jest tylko folia i goła podłoga.

Podłoga z desek warstwowych nie wymaga cyklinowania ani lakierowania, ponieważ wszystko jest wykończone fabrycznie. Oszczędzam nam to pracy oraz pieniądze. Nadają się na ogrzewanie podłogowe co jest ich dodatkową zaletą!

Podsumowanie

Na obecną chwile deski warstwowe są najlepszym możliwym materiałem podłogowym. Założenie desek warstwowych jest szybkie i będzie nam służyło na lata niskim kosztem. Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na naszą stronę!

Add Your Comment