Bardzo dużo osób pokochało styl rustykalny nawiązujący do prostoty, naturalnych surowców dostępnych niegdyś na wsi, jak drewno czy cegła. Jaką jednak wybrać podłogę do takiego wnętrza?

Przede wszystkim stawimy na naturalność. Dlatego zrezygnuj z desek oraz paneli imitujących drewniane podłogi. Wybierz lite drewno. Warto zwrócić uwagę na kolor. W zależności od preferencji, możemy wybrać jasne jak i ciemne. Te drugie nie nadadzą się do zaciemnionych pomieszczeń, do których nie dociera zbyt duża ilość światła oraz mających mały metraż. Optycznie je zmniejszą.

Doskonałe są deski o naturalnej barwie. Styl rustykalny charakteryzuje się widocznością wszelkich słojów, sęków oraz przebarwień. Dobrze, aby odcień dopasowany był do innych elementów drewnianych jak meble czy wystające belki.

Wybierając deski jak i drewniane panele warto zwrócić uwagę na ich szerokość. Im węższe tym lepszy efekt wizualny. Decydując się na lite drewno zrezygnuj z jego lakierowania. Chcąc uzyskać pożądany efekt rustykalności, postaw na bejcę bądź olejowanie. Wydobędą one naturalny charakter deski, zabezpieczając ją.

Add Your Comment