Obecnie na rynku mamy dużo rodzajów paneli. Przede wszystkim należy podzielić je na drewniane (z warstwą litego drewna) i laminowane (imitujące drewno) od tego głownie zależy ich różnica cenowa.

Każde posiadają klasę ścieralności. Od bardzo wysokiej AC5 do bardzo niskiej AC1. Należy zwrócić na nią szczególną uwagę, gdy w domu mamy dzieci oraz zwierzaki domowe.

Panele podłogowe i ich rodzaje

Istotna jest też klasa użyteczności, w zależności od wielkości natężenia ruchu. Inne panele będą do pomieszczenia mieszkalnego dla rodziny trzyosobowej, a inne do miejsc publicznych, gdzie dziennie przebywa oko stu osób. Ważny jest też metraż pomieszczenia.

Przeznaczenie – Do pokoju możemy wybrać zwykłe panele, natomiast do kuchni, o wysokiej odporności na wilgoć i temperaturę.

Sposób montażu też jest inny w zależności od rodzaju. Są panele „pływające” na tzw. klik, do których nie używa się kleju oraz mocowane za pomocą specjalnego kleju.

Panele różnią się nie tylko kolorem i wzorem, ale również fakturą. Występują gładkie, jednolite oraz z wyczuwalną strukturą drewna.

Jak widać mamy wiele parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze paneli podłogowych. Nie tylko te estetyczne, ale również funkcjonalność, rodzaj montowania oraz z jakiego materiału są wytworzone. Wszystkie te cechy wpływają na cenę, jednak czasem warto dopłacić i cieszyć się piękną podłogą na dłużej

Add Your Comment