Panele podłogowe to bardzo popularny sposób na wykończenie podłogi w naszych domach. I nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to produkt funkcjonalny, estetyczny i stosunkowo tani.

Uniwersalność paneli

Dzięki prostej konstrukcji systemu montażowego, panele można bardzo szybko ułożyć i to nawet na dużej powierzchni. Nie jest to skomplikowane. Większość osób jest w stanie samodzielnie wyczarować wymarzoną podłogę, bez dużego nakładu siły i pracy.

Do wielkiej popularności paneli, przyczynia się mnogość wzorów i kolorów dostępnych w sprzedaży. Jasne panele powiększą optycznie przestrzeń, ciemne – dodadzą mu charakteru. Można zastosować panele bardziej gładkie i takie, które bardzo skutecznie imitują drewnianą podłogę. Wybór w tej kategorii jest ogromny i tylko od nas zależy, jaki efekt chcemy uzyskać.

Grubość paneli i jej znaczenie

A co z ich grubością? Na jakie się zdecydować? Wszystko zależy od tego w jakim pomieszczeniu chcemy je położyć. Jeśli ma to być przedpokój czy salon, gdzie z zasady przewija się największa liczba osób, lepiej wybrać te grubsze o większej twardości. Grubsze panele można zastosować również w kuchni, dzięki temu podłoga będzie dużo przyjemniejsza dla jej użytkowników niż zimne płytki. Cieńsze panele sprawdzą się doskonale w sypialniach. Tam, z reguły, dodatkowo osłaniamy podłogę miękkim dywanikiem. Sypialnia to też azyl gospodarzy, więc nie ma takiego zagrożenia częstego użytkowania podłogi w tym pomieszczeniu. Nawet jeśli zastosujemy tu cieńszy produkt, nie będzie on narażony na szybkie zniszczenie czy uszkodzenie.

 

Panele to sprawdzony i niedrogi sposób na piękną podłogę. Są trwałe i łatwo utrzymać je w czystości. Pozwalają wykreować swoją własną, niepowtarzalną przestrzeń. Jak będzie ona wyglądać? Zależy to tylko od naszej wyobraźni.

Add Your Comment