Czym są panele podłogowe?

Panele podłogowe to popularny materiał na posadzkę. Jest dużo tańsza od podłogi z drewna, a w dodatku łatwa w montażu. Wiele osób ceni ją za wygląd, ponieważ bardzo przypominają podłogę drewnianą. Paneli nie trzeba łączyć z podłożem, a łączone są ze sobą na klej lub specjalne zatrzaski. Są użytkowane w wielu sklepach, więc bez problemu sprawdzą w się w domu. Jednak trzeba wiedzieć jak o nie dbać. Wiele niebezpieczeństw w naszym domowym zaciszu na nie czeka. Jakie? Zaraz je szczegółowo omówimy!

Niebezpieczeństwo dla paneli

Zwierzęta! Niestety nasze pupile nie wpływają korzystnie na nasze panele. Musimy pamiętać, że ich ostre pazury mogą zostawić na panelach ślady.

Piasek! Nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo szkodzi naszym panelom. Niby co ma powodować rozsypany piasek na podłodze? Wystarczy go przecież zmieść i tyle. To prawda, lecz piasek na podłodze działa jak papier ścierny. Każde przejechanie po nim np. butem może zmatowić wierzchnią warstwę. Wybierając tańsze panele musimy liczyć się z gorszą jakością. Co za tym idzie? Panele o słabszej odporności na ścieranie można nawet nieodwracalnie uszkodzić.

Słońce! Wpuszczając promienie słoneczne narażamy panele olejowane! Kupując nasz materiał nawet o tym nie myślimy. Wiele osób utraciło podstawowy kolor paneli, którzy nie byli świadomi tego zjawiska.

Najgorszy wróg został na sam koniec. Pewnie każdy się go tutaj spodziewał. Woda! To ona najczęściej poluje na nasze panele. Pozostawienie rozlanej wody na panelach może nas kosztować wiele nerwów. Rozwarstwienie? Odkształcenie? Nie możemy na to pozwolić!

Jak dbać o panele

Przesuwanie ciężkiej szafy po panelach nie jest dobrym pomysłem. Można je łatwo uszkodzić. Wystarczy, że róg szafy zahaczy o jakąś szczelinę i uszkodzenie gwarantowane.

Nie powinno się stawiać naczyń z wodą na panelach. Rozlana woda może nam narobić wielkiego problemu. Jeżeli rozleje nam się woda, trzeba ją natychmiast zetrzeć!

Spacer w szpilkach po domu? Odpada! Lepiej nie ryzykować porysania podłóg końcówką.

Wycieraczka przed wejściem jest świetnym pomysłem. Unikniemy naniesienia piasku oraz wody!

Add Your Comment