Podłoga w przedpokoju jest narażona na większą ilość obciążeń niż w pozostałych pomieszczeniach. W przedpokoju najwięcej poruszamy się w obuwiu zewnętrznym i jednocześnie wnosimy dużo zanieczyszczeń typu kurz, błoto czy wilgoć. Decydując się na panele w przedpokoju, trzeba odpowiednio dobrać ich parametry, czym się zatem kierować?

Przede wszystkim wytrzymałość

Kupując panele mamy do wyboru kilka klas ścieralności i użyteczności. Do przedpokoju najlepiej wybrać takie, które są przeznaczone do pomieszczeń o większym natężeniu ruchu typu korytarze, klatki schodowe. Warto też zwrócić uwagę na grubość, im grubsze kupimy, tym będą bardziej wytrzymałe.

Odpowiednia impregnacja

Wilgoć dla paneli bywa zabójcza, źle dobrane panele do przedpokoju będą puchły i zdecydowanie nie będą ozdobą tego pomieszczenia. Dlatego należy wybierać panele z dodatkową impregnacją warstwy znajdującej się pod laminatem.

Panele jako rodzaj podłogi w przedpokoju będą dobrym i estetycznym rozwiązaniem, pod warunkiem, że nie będziemy oszczędzać i wybierzemy dedykowane do tego rodzaju pomieszczeń.

 

Add Your Comment