Przy projektowaniu salonu ważną kwestią jest wybór odpowiedniej podłogi. Podłoga drewniana sprawdzi się w każdym wnętrzu, od nowoczesnego po rustykalne, dlatego jest najczęściej wybieranym rodzajem podłogi. Zatem, jakie drewno wybrać na podłogę, aby cieszyć się nią przez długie lata.

Przed zakupem powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko wygląd podłogi, ale wytrzymałość na zniszczenia. Najlepszym wyborem drewna do salonu, z racji swojej wytrzymałości będą deski dębowe lub jesionowe. Są to dwa najczęściej wybierane rodzaje drewna. Wybierane są zazwyczaj do pomieszczeń, gdzie jest duży ruch,  gdzie deski podłogowe są bardziej narażone na uszkodzenia i zniszczenia. Salon to miejsce, gdzie najczęściej przebywamy oraz przyjmujemy gości.

Dzięki odpowiednim lakierom, jest ona odporna na zarysowania. Podłogi dostępne są w różnych kolorach. Tak z szeroką ofertą nie będziesz mieć problemu dopasowania do stylu twojego pomieszczenia. Dodatkowo drewno posiada antystatyczne właściwości, czyli nie przyciąga kurzu i się nie elektryzuje. Dobrze wybrane drewno oraz dobrze położona podłoga sprawi, że podłoga będzie służyć na długie lata.

Add Your Comment