Często stoimy przed dylematem jaki kolor podłogi wybrać. Ciemna czy może jasna? Wszystko zależy tak naprawdę ok kilku czynników, tj. w jakim stylu urządzamy wnętrze. Istotna jest kolorystyka mebli oraz ścian. Nie można zapomnieć o kształcie i rozmieszczeniu pomieszczenia, a dokładnie z której strony słońce pada i w jakiej ilości,

Decydując się na ciemną podłogę, najlepiej postawić na jasne kolor ścian. Niekoniecznie śnieżnobiałe, ponieważ może być zbyt duży kontrast. Po czasie będzie to męczący widok dla naszych oczu. Ciemne ściany oraz meble zmniejszą optycznie przestrzeń, która stanie się ponura, co nie wpływa dobrze na Nasze samopoczucie.  Zdecyduj na kilka ciemniejszych akcentów, w postaci tylko jednej ściany, bądź fotela. Reszta niech pozostanie jasna.

Jaki kolor podłogi wybrać
Wybierając taka podłogę musimy pamiętać o dobrym oświetleniu. Punktowe reflektory, lampa stojąca, wisząca czy też lampka nocna. Lampiony czy świece również będą dobrym rozwiązanie.

Jasne kolory zawsze powiększają przestrzeń, dotyczy to również podłogi. Stanowi ona swojego rodzaju tło dla reszty, ponieważ nie rzuca się tak bardzo w oczy. I teraz możemy zaszaleć z kolorami. Zarówno ciemne jak i jasne barwy ścian, mebli i dodatków będą dobrze wyglądać. Oczywiście należy wziąć pod uwagę stopień doświetlenia oraz wielkość pomieszczenia. Mały pokój z czerwonymi ścianami bardzo zmniejszy przestrzeń, niż gdy wybierzemy tak ostry kolor na jedną ścianę. Staraj się nie wybierać też zbyt masywnych mebli w dość ciemnej barwie.

kolor drewnianej podłogi
Istotny jest też sposób ułożenia desek podłogowych: wzdłuż, w szerz a może w jodełkę? Wszystko zależy od kształtu i wielkości pokoju. Taki mały zabieg również powiększy Nam optycznie przestrzeń.

Kolorystyka w jasnych tonach da Nam świeży wygląd, poczucie przestrzeni, co przydaje się w małych mieszkaniach. Natomiast połączenie jasno-ciemne doda wyrazistości wnętrzu. Należy z tym uważać w niezbyt dużych pomieszczeniach. Bigaj daje Nam możliwość wyboru również faktur i wzorów.

Add Your Comment