Nowoczesne wnętrze cechuje się prostotą. Łączeniem naturalnych raz surowych tworzyw, jak drewno, beton, szkło i metal. Bardzo ważne są również barwy. Jaki więc wybrać kolor podłogi do takiego wnętrza?

Styl ten pojawia się w coraz większej ilości mieszkań. Niegdyś panowała moda na brązy i beże, ostatnio na biel i szarość. Teraz króluje połączenie drewnianych elementów, szlachetnych surowców w postaci szkła czy marmuru oraz surowego betonu i metalu. Są to barwy od jasnej aż do czerni.  Dopierając podłogę należy zwrócić na barwy, które chcemy w tym wnętrzu użyć.  Stawiamy przede wszystkim na jasne drewno.

Deski jak i panele powinny oddawać naturalny kolor danego gatunku. Stosuje się drewno w odcieniach czerwieni, pomarańczy oraz delikatnej szarości.  Unika się raczej jasnej podłogi w ciemnymi słojami czy sękami. Zdecydowanie unika się ciemnego drewna charakterystycznego dla stylu klasycznego, eleganckiego.

Kolor podłogi, powinien być dopasowany zarówno do stylu jak i preferencji użytkowników. Warto wziąć pod uwagę inne odzienie użyte w nowoczesnym wnętrzu. Decydując się na kilka odmian i odcieni drewna, warto je do siebie w pewien sposób dopasować, aby pomieszczenie było spójne i przemyślane.

 

Add Your Comment