Podłoga to najważniejszy element pokoju. W pokoju dziecięcym będzie często używana przez dzieci. Dlatego wybór paneli jest bardzo ważny, ponieważ meble możemy łatwo wymienić, natomiast podłogę już niekoniecznie. Dlatego warto jest wybrać odpowiednie panele, aby mieć gwarancje na lata!

Jakie wybrać?

Jest wiele rodzajów paneli.

Laminowane mają dużą możliwość aranżacyjną np. drewniane deski, płytki ceramiczne, kamienie itp.

Natomiast panele podłogowe drewniane mogą być zrobione z różnych gatunków drewna. Ma to wpływ na ich wytrzymałość oraz odporność na wgniecenia, zarysowania i wilgoć. Kluczowe znaczenie ma warstwa wierzchnia z drewna. Takich paneli lepiej nie stosować w pomieszczeniach, w których chodzi się w butach i są często użytkowane.

Panele winylowe są alternatywą dla drewnianych i laminowanych. Świetnie wytłumiają odgłosy kroków i gwarantują dobrą izolacje termiczną. Posiadają również właściwości antypoślizgowe oraz niewrażliwe na wilgoć. Dzięki temu są uniwersalne i z powodzeniem można je stosować nawet w kuchni czy łazience.

O panelach polimerowych rzadziej się słyszy, jednak nie są gorsze od poprzedników. Dzięki nim podłoga jest cicha, odporna na zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne oraz UV. Dają również poczucie ciepła w dotyku.

Najlepszy wybór

Każdy z paneli ma swoje zalety, ładny wygląd, wyciszenie itp. Nie warto kierować się jednak ceną. Już nie od dziś wiadomo, że jakość = cena. Kupując tanie panele narażamy się na problemy. Ale tak naprawdę wybór należy do Was. Każdy będzie preferował inny rodzaj ze względu na upodobania. Zapraszam do sprawdzenia naszej oferty paneli podłogowych. Na pewno przypadną Wam do gustu.

Add Your Comment