Planujesz remont, nie chcesz wydawać mnóstwo pieniędzy na nową podłogę? Postaw na drewniane panele, które w łatwy i szybki sposób odmienią twoje wnętrze. Na rynku mamy wiele dostępnych modeli, kolorów i faktur. Zobacz i wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają.

Czas na układanie! To wcale nie jest trudne, dasz radę zrobić to samodzielnie.

Przede wszystkim zastanów się, w jaki sposób będziesz układał wzór – wzdłuż czy w szerz. A może po skosie? Po wybraniu paneli, dobrze, aby przed układaniem, postały kilka dni w pomieszczeniu, aby przystosowały się do panującej temperatury.

Jak układać drewniane panele?

Przygotuj podłoże. Posprzątaj, wyczyść i dokładnie je osusz. Sprawdź, czy jest równe. Różnica może wynosić około 2 mm na dwóch metrach. Jeśli jest ona znacznie większa, użyj masy samo wyrównującej. Musi być zachowany poziom, aby panele nie skrzypiały przy stąpaniu po nich. Mogą się również zacząć odczepiać.

Rozłóż matę izolującą ciepło i absorbującą wilgoć. Poszczególne pasy muszą na siebie nachodzić. Jeśli podłoże jest większe niż 20m, musisz pamiętać o dylatacji.

Teraz podkład. Jest on niezbędny, aby wyrównać niewielkie nierówności. Utrzymuje również ciepło w pomieszczeniu. Zwróć uwagę, aby krawędzie nie schodziły się ze szczelinami kładzionych paneli.

Przed przystąpieniem do układania paneli rozłóż sobie wzór na podłodze. Najlepiej, aby kolejne warstwy przesunięte były o połowę jednej paneli. Estetycznie to wygląda oraz unikniemy w ten sposób deformacji oraz wypinania się paneli. Zostaw około 10 mm ostępu od ściany na dylatację. Stosuje się do tego dostępne w sklepie kliny, które wyciągnąć należy po skończonym układaniu.

Po zamontowaniu listew podłogowych, możesz cieszyć się piękną podłogą! Układanie paneli wcale nie jest trudne. Spokojnie zrobisz to w przeciągu ciągu kilku godzin do jednego dnia.

Add Your Comment