Panele podłogowe, uważane są za jedną najłatwiejszych i najszybszych sposobów na nową i estetyczna podłogę. Sprawdzą się zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach.  Wiele osób zapomina, że taki rodzaj posadzki potrzebuje odpowiedniego przygotowania podłoża pod panele.

Panele potrzebują aklimatyzacji, która ma na celu dostosowanie do temperatury i wilgoci w pomieszczeniu, gdzie będą zakładane. Podłoże należy dokładnie oczyścić z zanieczyszczeń. Podłoże przede wszystkim musi być równe i suche. W tym celu możemy zastosować wylewkę samopoziomująca. Są to mieszanki cementu i wypełniaczy mineralnych, które pozwalają na łatwe i szybkie wyrównanie powierzeni lub ewentualnie wystarczy wyrównać masą szpachlową.  Po dokładnym wyschnięciu podłoża należy rozwinąć folie izolacyjną, która zabezpieczy drewno przed wilgocią. W pomieszczeniach, gdzie panuje duża wilgoć tak jak w łazience czy w kuchni należy położyć grubsza folie izolacyjną.

Następnym etapem jest nałożenie podkładu płytowego. Źle dobrany podkład może spowodować, że panele będą się przemieszczać. Tak przygotowane podłoże pozwoli nam na położenie paneli. Dzięki panelom nasze mieszkanie stanie się eleganckie i nada ciepłego charakteru naszemu wnętrzu.

Add Your Comment