Nastało słoneczne lato. Sezon remontów poszedł pełną parą. Budowa domów, malowanie ścian i kładzenie paneli. Nowiutka podłoga położona. Aż miło się po niej chodzi, świetnie komponuje się z naszymi meblami. Ale to się może w każdej chwili zmienić. Jak to?

Słoneczne lato

Duże temperatury i promienie słoneczne dokuczają każdemu. Wystarczy zdjąć koszulkę na chwile i już jest się opalonym. Niestety musimy Was zmartwić. Słońce działa podobnie na panele, a nawet gorzej! Jeśli słońce za długo nagrzewa nasze panele podłogowe, mogą wystąpić odbarwienia dzieje się tak przez promienie UV.

Jak już wiemy, długi czas na słońcu nie działa korzystnie na nasze panele. W dodatku dochodzi drugi problem. Piasek! Nie tylko zimą go nanosimy, latem również. Najlepiej o tym wiedzą rodzice, kiedy ich pociecha wróci z piaskownicy. Wszędzie piasek! Działa on niekorzystnie na panele ze względu na ścieranie się powierzchni. Panele kupione z niepewnych źródeł mogą być słabej jakości i nawet się uszkodzić!

Basen w ogródku? Świetna sprawa! Niestety nie dla paneli

Czasami zdarzy się przebiec mokrym, woda dostaje się w szczeliny i panele mogą się rozwarstwić.

Dbanie o panele

  • Słońce

Najlepszym sposobem na promieniowanie UV jest kupno paneli z lakierem chroniącym kolor. Dzięki nim można śmiało wpuścić promienie słoneczne do domu!

  • Piasek

Wystarczy zostawić przed wejściem do domu wycieraczkę. Dzięki niej dostanie się mniej piasku do domu!

  • Woda

Przed wejściem do domu najlepiej się osuszyć po basenowej kąpieli. Natomiast jeśli wyleje się woda na panele, wystarczy ją zmyć. Wile rodzajów paneli jest wodoodporna, więc szybka interwencja powinna zapobiec złym skutkom.

Add Your Comment