Coraz więcej ludzi decyduje się na położenie podłogi drewnianej w łazience. Łazienka w takim wydaniu wygląda bardzo nowocześnie i designersko. Podłoga w łazience codziennie jest narażona na wilgoć oraz na grzyby pleśniowe. Mimo, to coraz więcej ludzi odchodzi od tradycyjnych ceramicznych płytek na rzecz podłogi drewnianej.

Nowoczesne techniki i sposoby zabezpieczania drewna oraz odpowiednie lakierowanie pozwalają na ich montaż w pomieszczeniach, gdzie panuje duża wilgotność powietrza. Innym sposobem na konserwowane podłogi jest ich olejowanie, które skutecznie chroni drewno przed wilgocią.

Jak więc należy o nią dbać, aby zachować jej pierwotny wygląd i uchronić przed zniszczeniem? Do czyszczenia podłogi wybieraj tylko środki przeznaczone do mycia drewna, ponieważ inne detergenty mają mocniejsze działania i mogą uszkodzić wierzchnią strukturę podłogi i narazić na uszkodzenia a nawet wsiąknąć w podłogę. Plamy wody na podłodze należy na bieżąco wycierać a nie czekać aż same wyschną. Dobrze zadbana podłoga i odpowiednio dobrane środki czystości sprawią, że będzie wyglądać elegancko.

Add Your Comment