Panele to jeden z najbardziej popularnych sposobów wykończenia podłogi. Panele są nie tylko łatwe w utrzymaniu czystości, ale także odporne na uszkodzenia.

Coraz częściej do aranżacji pomieszczeń wybierane są panele w kolorze jasnego drewna. Jest to najmodniejszy kolor w nowoczesnych pomieszczeniach. Panele pasują zasadniczo do każdego stylu oraz potrafią doskonale rozświetlić małe i ciemne pomieszczenia. Doskonale sprawdzają się w ciemnych wnętrzach, gdzie kontrastując tworzą idealny charakter mieszkania. Jasne panele są bardzo praktyczne, ponieważ pozwalają na utrzymanie czystości w domu, gdyż nie widać na nich osadzającego się kurzu.

Doskonale sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach, jak salon, sypialnia czy kuchni. Możemy zdecydować się na położenie paneli zarówno w małych, jak i w dużych pomieszczeniach. Sprawią, że mieszkanie stanie się estetyczne i jedyne w swoim rodzaju.  Dzięki jasnym kolorom powiększy optycznie nasze mieszkanie. Do najpopularniejszych jasnych paneli zaliczamy:

Dąb – deska dębu znana jest z racji swojej wytrzymałości. Deska podłogowa wpada w kolor od żółto-brązowego po brązowy.

Brzoza – Panele z tego rodzaju drewna są prawie białe lub żółtobrązowe. Drewno staje się  elastyczne pod wpływem pary wodnej

Buk – Kolor żółtobrązowy z cętkowanym wzorem usłojenia otrzymamy z drewna bukowego, który pod wpływem pary wodnej lekko różowieje.

Jesion – kolor waha się między mlecznobiałym a płowobrązowym. Drewno w wilgotnych warunkach ulega butwieniu. Drewno jesionu może zostać wypolerowane na wysoki.

Sosna – jest to bardzo miękkie drewno. Deski występują najczęściej w kolorystyce od prawie białej po pomarańczowo-brązowej.

Wiśnia – jest z jednym najbardziej docenianych drzewem w meblarstwie. Deski otrzymane z wiśni mają zazwyczaj kolor od kremowo- żółtego po czerwonawy. Często wykorzystywane do intarsji. Mają proste usłojenie o ciekawym, charakterystycznym wzorze.

 

Add Your Comment