Obecny rynek oferuje dam szeroką gamę materiałów, które możemy położyć na naszą podłogę. Od betonu, płytek, gresu, marmuru po panele czy drewno. Wszystko zależy od pomieszczeniu, stylu, w którym chcemy je zaaranżować oraz własnych upodobań.

Do domu wybieramy płytki bądź panele. Warto jednak pomyśleć nad drewnianą podłogą. Wiąże się ona z większymi kosztami, jednak jest to wydatek na kilka a nawet kilkanaście dobrych lat. Dlaczego?

wybrać drewnianą podłogę

Drewno jest wytrzymałe, więc przetrwa nam bardzo długi czas. Zdecydowanie jest cieplejszym materiałem niż płytki. Jest to istotne zwłaszcza, gdy mamy dzieci, które lubią chodzić na boso. Co nie oznacza, że nie możemy położyć na nieogrzewania podłogowego. Nic bardziej mylnego!

Bardzo łatwo możemy je odświeżyć poprzez wycyklinowanie, i znów posłużą na kolejnych kilka dobrych lat. Nie podoba Ci się aktualny kolor? Bez problemu go zmienisz, na rynku dostępne są różne preparaty. Całkowicie zmienią kolor, delikatnie przyciemnią bądź rozjaśnią zachowując strukturę. Możemy je również wybielić w zależności od pożądanego efektu.

Drewniana podłoga, wcale nie jest taka straszna jak się wielu osobom wydaje. Ma mnóstwo zalet. Mimo swojej ceny warto w nią zainwestować a z pewności nie pożałujesz. W końcu to synonim luksusu, elegancji.

 

Add Your Comment