Drewniana podłoga jest synonimem luksusu, elegancji. Znana jest ze swoich doskonałych właściwości jak wysoka odporność na zarysowania i uszkodzenia. Jednak aby na długo zachowała swoją pierwotną formę i wygląd należy o nią dbać.

Przede wszystkim należy ją regularnie sprzątać. Dlaczego? Osiadający kurz po pierwsze sprawi, że podłoga nie będzie miała takiego błysku. Po drugie dostanie się między szczeliny. Może przykleić się, więc usunięcie go będzie wymagało dużych nakładów pracy.

Nic tak źle nie wygląda jak brudna podłoga, o ile na jasnej brud tak bardzo się nie rzuca, o tyle na ciemnej aż razi po oczach. Różnego rodzaju plamy pozostawione na długi czas, mogą nie tylko zmatowić to miejsce, gdy się wyczyści brud ale również zawarte w nim substancje mogą trwale uszkodzić strukturę drewna.

Decydując się na drewnianą podłogę, należy ją systematycznie sprzątać. Odkurzać, myć oraz pielęgnować specjalnymi środkami do danego typu drewna. Lepiej regularnie dbać o podłogę, niż wydawać później mnóstwo pieniędzy na jej renowacje.

Add Your Comment