Kuchnia jest miejscem w której często panuje wyższa temperatura oraz obecna jest para, więc jest należy mieć na uwadze, że jest wyższa wilgotność tego pomieszczenia. Zastanawiasz się więc, czy drewniana podłoga będzie dobrym rozwiązaniem?

Odpowiedź brzmi: tak. Drewno jest materiałem, które nie lubi dużej wilgotności. Nie przebada też za wysoką temperaturą, ponieważ szybko wtedy wysycha. Decydując się więc na położenie takiej podłogi w pomieszczeniu jakim jest kuchnia wato wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Przede wszystkim wybierz rodzaje drewna o wyższych właściwościach, odpornych na mechaniczne urazy i czynniki klimatyczne. Najlepszym rozwiązaniem będą odmiany egzotyczne jak jatoba, dousssie czy merbau. Z rodzimych gatunków najlepszym jest dąb a zaraz po nim buk. Odmiany te posiadają wyższą odporność na wilgoć oraz są bardziej odporne na uszkodzenia, o które nie ciężko w kuchni. Zrzucony widelce, wylany sok, czy zrzucona na ziemię gorąca potrawa.

Zwróć uwagę na i wykończenie desek. Można zabezpieczyć je dodatkowymi warstwami, które zabezpiecza przez urazami i nadmierną wilgotnością.

Nie musisz więc odrzucać drewniane podłogi w kuchni. Wybierz odpowiedni rodzaj drewna, dostosowanego do warunków panujących w tym pomieszczeniu.

Add Your Comment