W ostatnich czasach ciemne drewno znów powraca do łask. Po dłuższym czasie królowania stylu skandynawskiego, którego główną aranżacja były jasne podłogi zaczynamy odczuwać potrzebę zmian, dlatego tak chętnie powracamy do modnych ciemnych podłóg, które na nowo zaczynają królować.

Ciemne drewno jest bardzo mocnym akcentem, dlatego należy je umiejętnie dobierać podczas aranżacji wnętrza. Bez wątpienie jest ono szlachetne i piękne, dzięki niemu będziemy mogli poczuć się we własnym domu wyjątkowo.

Ciemne podłogi drewniane

Ciemne podłogi maja zarówno wiele wad jak i zalet. Z pewnością doskonale sprawdza się w jasnych pomieszczeniach, gdzie tworzy doskonały kontrast i odgrywa dużą role w dekoracji pomieszczenia.

W brew powszechnej opinii ciemne podłogi wcale nie brudzą się bardziej niż jasne. Po prostu na ciemnej podłodze kurz jest bardziej widoczny co nie znaczy, ze na jasnej go nie ma. Drewniane podłogi mogą zmienić delikatnie kolor od promieni słonecznych, jednak nie tylko ciemne podłogi są narażone na ich działanie, ponieważ jasne podłogi również mogą zmienić odcień.

Niezależnie czy zdecydujemy się na jasne czy ciemne podłogi należy o nie dbać i regularnie je pielęgnować a z pewnością odwdzięcza się pięknem na długie lata.

Add Your Comment