Ostatnim etapem przy aranżacji naszego domu jest wybór odpowiedniej podłogi. Zastanawiasz się, jaka podłoga spełni Twoje oczekiwania? Chcesz, aby była oryginalna i sprawiała wrażenie niepowtarzalnej? W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się postarzana deska podłogowa. Taka podłoga sprawi, że dom będzie wyglądał bardzo stylowo i elegancko.

Efekt deski postarzanej uzyskiwany jest za pomocą zabiegów mechanicznych. Taka deska musi wyglądać bardzo naturalnie. Aby nadać odpowiedni kolor deska jest barwiona przy użyciu różnych substancji chemicznych lub poprzez reakcję oparów amoniaku i związków wapnia z garbnikiem zawartym w drewnie. Dostępne są w różnych kolorach, dlatego z pewnością każdy znajdzie dla siebie idealną deskę.

Ostatnim etapem jest zabezpieczenie podłogi przed zniszczeniem i uszkodzeniami oraz zwiększenie jej odporności na uszkodzenia. W tym celu stosuje się następujące zabiegi takie, jak nagrzewanie, olejowanie, szczotkowanie a następnie polerowanie. Na koniec nakładany jest specjalny olej, który ma za zadanie zamknąć pory drewna i stworzyć gładką powierzchnię. Deska nie może być poddawana zabiegom cyklinowania, ponieważ może to spowodować zniszczenie efektu postarzania.

Add Your Comment